POŠKOZENÍ VSTŘIKOVAČŮ

Přidáno: 4. 4. 2018 16:12:03 Počet shlédnutí: 396

04 Duben 2018

POŠKOZENÍ VSTŘIKOVAČŮ

Vážení obchodní partneři, autoservisy a zákazníci


   Stále častěji se na nás obracíte s žádostí o pomoc, při řešení problémů se vstřikovači, kdy po zakoupení nových nebo repasovaných vstřikovačů se Vám původní závada na vozidle po ujetí několika málo kilometrů s novými vstřikovači začne projevovat znovu. Rozhodli jsme se Vám touto cestou výše uvedenou problematiku objasnit a pomoci Vám vyhnout se tak jak už nákladným opravám za tyto opakované poruchy, tak za reklamace zákazníků ve vašem servisu.
90% poruch vstřikovačů Common Rail, je způsobeno ucpáním nebo přidřením mechanizmů vstřikovače, které jsou velice citlivé na jakékoliv nečistoty v palivu!

Nečistoty v palivu

ODKUD SE BEROU?


Každou jízdou vozidla se palivo ohřívá a tak po pár kilometrech máte uvnitř nádrže poměrně teplo a pokud je venku chladněji nebo v zimě kolem nuly nebo i pod nulou, začíná se po stranách nádrže tvořit kondenzát (voda) v důsledku čehož začne docházet ke korozi veškerých kovových částí (korozi podléhajících) v palivové soustavě. Jedná se nejčastěji o hlavy čerpadel, railové lišty ale i samotné vstřikovače.

Vyrezlý vstřikovač  Vyrezlý vstřikovač  čerpadlo DENSO  RAILOVÁ LIŠTA  ČERPADLO BOSCH  ČERPADLO DENSO  čerpadlo bosch  railováá lišta

Tyto nečistoty se nacházejí v CELÉM palivovém systému vašeho vozidla neboť čerpadlo i vstřikovače mají zpětné vedení zpět do nádrže a pokud do těchto podmínek namontujete ať už nové nebo repasované vstřikovače, po ujetí několika málo kilometrů můžete vstřikovače měnit znovu.

OPATŘENÍ ?


   Před montáží nových vstřikovačů KOMPLETNĚ vyčistit celé palivové vedení, vypustit staré palivo a nahradit ho novým, důkladně vyčistit nádrž, railovou lištu, vysokotlaké přípojky a nechat zkontrolovat vysokotlaké čerpadlo. Snažit se vždy tankovat do plna a používat aditiva, obsahující složky proti korozi a vlhkosti! www.diesel-control.flox.cz/c/aditiva

PRO SERVISY


   Informujte před montáží nových nebo repasovaných vstřikovačů o této problematice své zákazníky a upozorněte je na NUTNOST kontroly palivového systému a jejího dokonalého vyčištění!
U nás při testování těchto vstřikovačů vidíme, zda tyto nečistoty vstřikovač opouštějí a VŽDY Vás na tuto skutečnost rádi upozorníme.

Doufáme, že tyto informace budou pro Vás do budoucna přínosem a přejeme mnoho šťastných kilometrů bez závad a hlavně bez nehod!

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info